SK | EN | DE
/domains/bratislava-apartments-l9/UserFiles/web/header4.png

Vitajte v  apartmánovom dome Laurinská 9 v Bratislave!

 

Apartmánový dom L9“ Vám ponúka moderné ubytovanie v absolútnom centre Bratislavy, 9 apartmánov nachádzajúcich sa na Laurinskej ulici č. 9. Apartmány sa nachádzajú v historickom centre Starého mesta, v tichej časti pešej zóny a sú súčasťou mestskej pamiatkovej rezervácie.  Apartmány sú obklopené mnohými významnými historickými pamiatkami starej Bratislavy ako sú napríklad Primaciálny palác, Stará radnica, Františkánsky kostol či budova Slovenského národného divadla. V bezprostrednej blízkosti našej rezidencie „Apartmánový dom L9“ sa tiež nachádza Bratislavské informačné a turistické centrum.

Apartmány L9 sú umiestnené v historickom objekte, ktorý vznikol pôvodne z dvoch najstarších meštianskych renesančných domov v centre Starého mesta. Pochádzajú z 2. polovice 16. storočia a barokovo boli prestavané a spojené v 18. storočí. Všetky apartmány sú kompletne zariadené, pripravené poskytnúť Vám pohodlie a oddych počas návštevy nášho hlavného mesta SR. Apartmány na Vás vyžarujú čarom svojej dávnej histórie, v ktorej cítite históriu na každom mieste objektu. Sú tu jedinečné kúsky historickej architektúry v podobe pôvodne zachovaného kamenného schodiska domu, či klenbových stropov. Apartmány L9 svojim prevedením po rekonštrukcii v roku 2006 majú za cieľ skĺbiť dávnu históriu s pocitom moderného a komfortného bývania v absolútnom historickom centre Starého mesta Bratislavy.

Apartmány L9 sa tešia na Vašu návštevu a vďaka svojej lokalitnej jedinečnosti Vám ponúkajú okrem historického centra Bratislavy na dosah ruky aj nákupné možnosti v neďalekom shopping centre EUROVEA.

 

Prečo apartmány L9?

- Nachádzame sa v absolútnom centre Bratislavy

- Sme priamo v kultúrnom a historickom centre mesta

- Spájame historické prostredie s moderným a komfortným ubytovaním

- Všetko dôležité vrátene nákupných možností a kultúrnych akcií máte na dosah – peším presunom

- pri dlhodobých pobytoch možnosť dohody individuálnych cien

- možnosť stráženého parkovania v podzemnej garáži na Uršulínskej ulici

- na požiadanie dodávateľsky zabezpečíme aj dodatočné služby ako: turistický sprievodca, odvoz a dovoz na letisko, lístky do divadla, na koncerty či iné kultúrne a športové podujatia

 

Z histórie...

Laurinská ulica, na ktorej sa nachádza náš historický dom Apartmány L9 , bola už v minulosti dôležitou časťou stredovekého mesta. Do tejto ulice sa vstupovalo cez bránu pomenovanú podľa kostola, ktorý pred ňou stával – teda kostol sv. Laurinca. Svätý Laurinc (Vavrinec) bol v stredoveku považovaný za ochrancu cestujúcich. Laurinská brána situovaná 300 m od Apartmány L9 bola jednou zo 4 vstupných brán stredovekej Bratislavy. Postavili ju v polovici 14. Storočia a stála tu až do roku 1778, kedy bola zrútená v rámci búrania vnútorného opevnenia mesta. Polohu brány nám dnes znázorňuje mreža visiaca na oceľových lanách na začiatku ulice v blízkosti našej rezidencie Apartmány L9.

Laurinská ulica spolu s Panskou ulicou, kedysi tvorili najdlhšiu ulicu starého Prešporka. Spájala východnú a západnú bránu mesta a hovorilo sa jej Dlhá ulica.

 

Apartmány L9 sa nachádzajú v dome, ktorý sa v jeho dávnej minulosti volal aj Paracelsushaus, pretože podľa historických záznamov v ňom údajne býval známy alchymista a lekár Paracelsus Philipus Aureolus Theoprastus Bombastus von Hohenheim, keď v roku 1537 navštívil Bratislavu. Vedel liečiť mnohé závažné choroby. Doktora Paracelza hostila v Bratislave mestská rada a traduje sa, že tu predviedol experiment, pri ktorom spálil ružu, ktorú potom z jej popola opätovne vrátil do pôvodného stavu.

Na dome Apartmány L9 na jeho nároží môžete nájsť rysku po veľkej zimnej povodni z roku 1850, ktorá zasiahla Bratislavu. Dnes nám pripomína niekdajšiu silu rieky Dunaj. Bola to jedna z najsilnejších povodní v Bratislave. Dom, v ktorom sa nachádzajú Apartmány L9 je zapísaný na zozname kultúrnych pamiatok mesta Bratislavy.